Magyar foci

Ligakupa: Kupagyőztes a Videoton

Hiába szerezte meg történelmének legjobb Ligakupa eredményét a Kecskemét, egyáltalán nem lehetnek boldogok a lila-fehérek, hiszen a várva várt győzelem helyett 3-0-ás vereség lett a kupadöntő vége.

A sorozat szervezői jó döntést hoztak, amikor nem semleges pályára vitték a döntőt, hiszen 5000 lelkes szurkoló próbálta meg kiharcolni a KTE győzelmét.

""

Harcos mérkőzést láthattak a kilátogatók, az első 15 percben egymás után dolgozta mindkét csapat a helyzeteket, igazán veszélyes támadása azonban egyik félnek sem volt.

Ezután azonban egy jó 20 perces holtsáv következett, a KTE leginkább ívelésekkel próbálkozott, míg a Videoton Torghelle küzdőszellemében bízott.

A 35. percben azonban hatalmas lehetőség adódott a KTE előtt. Litsingi kapott remek labdát Tökölitől, majd célba vette a bal alsót, Tujvel azonban hatalmasat védett. A szöglet után Tököli előtt adódott lehetőség, azonban ez is kimaradt.

Három perccel később aztán bekövetkezett a futball alaptörvénye, miszerint a helyzeteket be kell rúgni. Hiába játszott ugyanis az elmúlt időszakban fölényben a Kecskemét, a Videoton szerezte meg a mérkőzés első gólját. Torghelle fejelte Sándor Györgynek a labdát, aki higgadtan cselezte le a KTE kapusát is, majd a hálóba lőtt.

""

A gól meg is zavarta a Kecskemétet, hiszen néhány perccel később Walter Lee adott be, Vinícius fejelhetett a kapu torkából, azonban a hazaiak szerencsére a labda kissé magas lett, így a fejes nem találta el a kaput, hanem fölé szállt. Ezzel kimaradt a félidő utolsó lehetősége.

A második félidőben újra romlott a játék színvonala, és leginkább a bírkózás, és a szabálytalanságok jellemezték a második félidő első felét, egyedül egy 40 méteres Torghelle emelést könyvelhettünk el, ami azonban a felső hálóban kötött ki.

A 64. percben aztán Gyurcsó lépett ki remekül, majd higgadtan a hosszúba passzolt volt csapata ellen. Ez volt a Videoton játékosának első labdaérintése, így egy perccel beállása után hatalmas lépést tett a Videoton a végső győzelem felé.

""

A gól után a KTE birtokolta többet a labdát, ez azonban kimerült a meddő mezőnyfölényben, egészen a játék 85. percéig, amikor Tököli tudott néhányszor veszélyesen elfutni, a Videoton védői azonban rendre kezelni tudták a helyzetet.

Nem úgy mint a kecskeméti védők, akik a 90. percben nem tudtak mit kezdeni a 10 perce pályán lévő Nikolicscsal. A fehérváriak csatára a tizenhatos környékén tört be középre, majd 16 méterről lőtt szép gólt, mellyel 3-0 arányban nyert a Videoton.